Menu Close

Kviečiame naudotis nemokamomis priklausomybės konsultavimo paslaugomis

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras teikia nemokamos priklausomybės konsultanto paslaugos. Šiomis paslaugomis, siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jei su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo.

Kam skirtos PASLAUGOS? alkoholį vartojantiems asmenims ir jų šeimos nariams.


PASLAUGŲ TIKSLAS –
padėti alkoholį vartojantiems asmenims mažinti vartojimą ar visai atsisakyti alkoholio, mažinti alkoholio vartojimo keliamą žalą asmeniui ir visuomenei, įskaitant alkoholį vartojančių asmenų šeimos narių konsultavimą dėl alkoholį vartojančio asmens keliamų problemų sprendimo būdų.


KOKIU BŪDU TEIKIAMOS?
 individualių konsultacijų metu savanoriškai ir anonimiškai.


KUO PAGELBĖS PASLAUGŲ KONSULTANTAS?

1) SUTEIKS informaciją apie alkoholio vartojimo riziką, keliamą žalą asmens ir visuomenės sveikatai ir gerovei;

2) MOTYVUOS alkoholį vartojančius asmenis sumažinti alkoholio vartojimą ir visai atsisakyti alkoholio, keisti alkoholio vartojimo sukeltą rizikingą elgseną, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis alkoholio vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas;

3) stebės alkoholį vartojančių asmenų ir jų artimųjų alkoholio vartojimo sukeltos rizikingos elgsenos pokyčius ir juos informuos  apie galimybę gauti sveikatos priežiūros, socialines, kitas paslaugas, atitinkančias jų poreikius;

4) skatins ir palaikys alkoholio vartojimą nutraukusių arba sumažinusių asmenų motyvaciją gauti atkryčių prevencijos paslaugas;

5) tarpininkaus alkoholį vartojantiems asmenims ir jų artimiesiems, siekiant įtraukti juos į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas, padės jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas.

KAS IR KUR VYKDO? Alytaus miesto savivaldybėje paslaugas teikia priklausomybės konsultantas Virginijus Tamulionis, adresu Jotvingių g. 10, Alytus.

KUR KREIPTIS? Konsultacijų laikas derinamas su klientu individualiai tel.: 8 602 33922.

SVARBU: kreiptis į priklausomybių konsultantus žmonės gali be gydytojo siuntimo, konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais.

 

Skip to content