Menu Close

Dėmesingu įsisąmoninimu (Mindfulness) grįsta atkryčio prevencija

Programa skirta asmenims, baigusiems pirminį priklausomybių gydymą. Ja siekiama ugdyti sąmoningumą, išlaikyti blaivybę ir užkirsti kelią atkryčio vystymuisi.

Susitikimų temos:

2025-02-21 (9-11 val.) Autopilotas ir atkrytis

Šioje sesijoje aptariame funkcionavimą AUTOPILOTO režime, polinkį elgtis automatiškai visiškai nesuvokiant, ką darome. Mes aptariame, kaip konkrečiai alkoholio vartojimas susijęs su autopiloto režimu (veikiant potraukiui ar raginimams „automatiškai” be įsisąmoninimo). Sesijoje sąmoningumo ugdymui  atliekame pratimą, vadinamą kūno skenavimu, siekdami sąmoningai atkreipti dėmesį į kūną.

2025-02-28 (9-11 val.) Trigerių ir traukos įsisąmoninimas

Šioje sesijoje susitelksime ties TRIGERIŲ atpažinimu ir traukos, impulsų veikti įsisąmoninimu bei susipažinsime su praktikomis padedančiomis priimti šią patirtį atsisakant automatinio reagavimo. Mokysimės atpažinti trigerius ir patyrinėti, kaip dažnai jie sukelia tam tikrus pojūčius, mintis, emocijas ir elgesį. Mindfulness padeda įsisąmoninti šiuos procesus, sustabdyti automatinį reagavimą ir leidžia būti lankstiems sąmoningai pasirenkant, kaip elgtis.

2025-03-07(9-11 val.)  Dėmesingas įsisąmoninimas kasdieniniame gyvenime

Mokomės „BLAIVIOS erdvės“, kaip būdo išplėsti sąmoningumą nuo formalių praktikų prie sąmoningumo kasdienėse situacijose, su kuriomis susiduriame. Tai gali padėti mums išmokti išbūti su įvairiais kylančiais fiziniais pojūčiais ir emocijomis, įskaitant tuos, kurie susiję su potraukiu ir noru išgerti, atsisakant žalingų reakcijų. Šioje sesijoje taip pat pradedame praktikuoti formalią sėdėjimo meditaciją.

2025-03-14 (9-11 val.) Dėmesingas įsisąmoninimas aukštos rizikos situacijose

Mes sutelkiame dėmesį į BUVIMĄ situacijose arba su žmonėmis, kurie anksčiau buvo susiję su alkoholio vartojimu. Pasitelkiame sąmoningumą, kad išmoktume patirdami spaudimą ar raginimą vartoti alkoholį, nereaguoti automatiškai, atsisakyti vartojimo. Mes identifikuojame individualią dalyvių atkryčio riziką ir ieškome būdų, kaip susidoroti su jausmų, kylančių didelės rizikos situacijose, intensyvumu.

2025-03-21(9-11 val.)  Priėmimas ir išmintingas atsakas

Priimti nepageidaujamas mintis, jausmus ir kūno pojūčius dažnai gali atrodyti kaip paradoksas. Tačiau tai gali būti pirmasis žingsnis pokyčių link. Dabartinės patirties PRIĖMIMAS yra svarbus pagrindas iš tikrųjų pasirūpinti savimi ir aiškiau matyti, kokių veiksmų reikia imtis. Mes praktikuojame kvėpavimo meditaciją ir sutelkiame dėmesį į jos naudojimą sudėtingose ​​​​situacijose. Šioje sesijoje pereiname nuo įspėjamųjų ženklų pastebėjimo ir mokymosi stabtelti prie išmintingų veiksmų tiek aukštos  rizikos situacijose, tiek kasdieniame gyvenime.

2025-03-28 (9-11 val.) Mintys yra tik mintys

Mes toliau tyrinėjame mąstymo procesą ir savo santykį su juo, sutelkdami dėmesį į minčių, kaip „TIK MINČIŲ“ įsisąmoninimą (net tada, kai jos atrodo, kaip tiesa). Nagrinėjame, kokį vaidmenį mintys atlieka atkryčio cikle. Atkreipiame dėmesį į konkrečias mintis, kurios atrodo ypač problemiškos, ir būdus, kaip su jomis dirbti, kaip į jas reaguoti išmintingai.

2025-04-04 (9-15 val.) Rūpinimasis savimi ir gyvenimo balansas

Šią ilgąją sesiją būdami TYLOJE skirsime dėmesingo įsisąmoninimo, kaip būdo suprasti savo reikmes ir pasirūpinti savimi, panaudojimui. Sutelksime į platesnius gyvenimo būdo pasirinkimus, pusiausvyrą, atjautą sau ir naujų, mus praturtinančių veiklų įtraukimą, atkuriant visavertį, ​​sveiką gyvenimą.

2025-04-11 (9-11 val.) Socialinė parama ir tolesnis sąmoningumo praktikavimas kasdieniniame gyvenime

Paskutinėje sesijoje apmąstysime mokymų metu įgytus įgūdžius ir apžvelgsime praktikas, kurias įtrauksime į savo kasdieninį gyvenimą toliau ugdydami savo sąmoningumą. Aptarsime socialinės paramos sistemos sukūrimo svarbą.

Skip to content